Prvi dan:

Zbrali smo se v šoli OŠ PUCONCI in imeli slastno kosilo, po kosilu smo imeli kratko proslavo. Nato smo se pa preko črk in besed spoznali dva jezika. Bilo nam je zelo zanimivo. Potem smo se namestili v telovadnico in začeli športno delavnico. Tam smo se razdelili v tri skupine. Prva skupina se je preizkusila v ljudskih plesih, druga v plezanju po nizki plezalni steni in tretja v skakanju na trampolinu. Po delavnicah smo imeli kratek odmor in nato smo imeli večerjo. Ko smo se najedli nam je učitelj Gregor Nemec predstavil astronomijo. Malo kasneje smo si ogledali zvezde, luno, planete, meglice… Nato smo se pripravili za počitek. Zelo mi je bilo všeč da smo se spoznali z novimi prijatelji.

Drugi dan:

Naš dan se je začel z okusnim zajtrkom, potem pa se je začela lončarska delavnica v Pečarovcih. Tam so nas naučili kako oblikovati skledo. Po oblikovanju sklede smo si pobarvali in okrasili krožnik ter skodelico. Ko smo vsi končali smo imeli malico. Po delavnici smo se vrnili nazaj v šolo in imeli kosilo. Popoldan pa nas je čakalo kopanje v termah Lendava. To je bila moja najljubša aktivnost dneva. Ko smo se skopali in vrnili v šolo smo imeli večerjo. Nato smo izdelali taborniško spletno stran. Bili smo že zelo utrujeni od kopanja zato smo se vsi odpravili spat.

Iva Zavec